7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה 03-5117781

טרודוס אייר קורס טיס

הגדר מכשירים

יש ברשותכם רשיון טיס פרטי ומעוניינים להתקדם? רוצים להיות פטורים ממגבלות טיסה בתנאי ראייה בלבד? מזג האויר אינו מאפשר טיסת ראיה? רוצים לטוס כמו טייסים מקצועיים בחברות תעופה, בהסתמך על המכשירים בלבד? הגדר מכשירים יאפשר לכם את כל אלה וישפר את רמתכם המקצועית לעין ערוך. במהלך כל הקריירה התעופתית, השלב בו מקבלים את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר ביחס להשקעה הוא שלב רכישת הגדר המכשירים.

כבר יש לכם רישיון טיס פרטי. אתם טסים להנאתכם עם קרובי משפחה וחברים ברחבי הארץ, ואולי גם לחו"ל קרוב כמו קפריסין. אז מה הלאה? אתם רוצים להגדיל לעצמכם את מבחר האפשרויות לטוס, גם כאשר מזג האויר אינו עומד בתנאי ראייה. הרי בדיוק ביום ובשעה שהזמנתם מטוס, קבעתם עם כל החברים, נכנס אובך או עננות נמוכה. מה, לבטל טיסה רק בגלל שהראות קצת מתחת למגבלה? או שאולי אתם כבר באויר, נתיב הראייה נסגר בדיוק ואז הבקר שואל "האם אתה ממוכשר"? הוא בעצם מתכוון שאם אתה ממוכשר, יש לך אופציה להמשיך, אחרת... בכדי לאפשר לעצמך לטוס במזג אויר מגבלתי ולהיות טייס מקצועי יותר וברמה גבוהה הרבה יותר, עליך לרכוש הגדר מכשירים.

בקורס המעשי להגדר מכשירים, בנוסף ללימודי התאוריה הניתנים בבית הספר לתאוריה, תלמדו להטיס מטוס בעזרת מכשירים בלבד. למעשה, בטיסת מכשירים, פרט לשלבי ההמראה והנחיתה, הטייס אינו צריך לראות דבר בחוץ. הראש בתא וכל ההטסה והניווט מתבצעים כל סמך המכשירים בלבד. בקורס נלמד איך משתמשים במכשירי הניווט, VOR, ADF, DME, על מנת לדעת היכן אנחנו נמצאים ואיך צריך להמשיך. נלמד ירוט רדיאלים, הנמכת ILS מדויקת, הנמכות לא מדויקות כגון הנמכת VOR, טיסה בלוח חלקי ועוד.

תא הטייס בטיסת מכשירים, כאשר משתמשים במכשירים VOR DME ILS ADF בשביל להתמצא במרחב ולטוס מבלי לראות כלום החוצה עד לנחיתה.
תא הטייס בטיסת מכשירים, כאשר משתמשים במכשירים VOR DME ILS ADF בשביל להתמצא במרחב ולטוס מבלי לראות כלום החוצה עד לנחיתה.

דף הבית > קורס טיס אזרחי > הגדר מכשירים