7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה 03-5117781

טרודוס אייר קורס טיס

רישיון טיס פרטי

רוצים להיות טייסים אמיתיים? עם רישיון טיס? אצלנו תוכלו לעבור קורס טיס אזרחי מלא, מהשלב הראשון של טיסת היכרות ועד הוצאת הרישיון המיוחל. תנאי קדם לקבלה לקורס טיס הוא להיות מעל גיל 17, לעבור בהצלחה בדיקה רפואית תעופתית ולהיות נקי מהרשעות פליליות. אם אתם עומדים בתנאים הללו, יש לכם את הזמן, כסף, מוטיבציה ונחישות הדרושים, הדרך לרשיון טיס פרטי סלולה בפניכם.

קורס טיס פרטי הוא בעצם ההכשרה הראשונה שחניך טיס עובר, עם כניסתו לעולם התעופה. הקורס המעשי כולל 7 שלבים: טיסת הכרות, יסודות, טיסות יחיד, טיסת מכשירים בסיסית, טיסות לילה, טיסות ניווט, חזרה לקראת מבחן סופי ומבחן סופי. בנוסף לקורס המעשי, על החניך ללמוד ולהיבחן בתאוריה. פרטים נוספים על התאוריה תמצאו בבית הספר לתאורית טיס.

טיסת היכרות

הקורס מתחיל בטיסת היכרות בה החניך מתרשם לראשונה מתחושת הטסת מטוס בעצמו והמדריך מתרשם מכשרונו ויכולותיו של החניך. הטיסה הזו נקראת גם "טייס ליום אחד".

יסודות

שלב זה מתאפיין בלימוד יסודות הטיס. בשיעורים הראשונים נלמד תרגילים בסיסיים בטיס, הכוללים מעברים, פניות, שינוי מהירות ועוד. בהמשך נלמד טיפול בסיסי במצבי חירום. עיקרו של השלב הוא לימוד ותרגול בהמראות ונחיתות בתבנית ההקפה, מה שנקרא "הקפות", עד שנגיע לרמה הנדרשת לטיסת סולו ראשונה! זוהי גולת הכותרת של שלב היסודות. בטיסת היחיד החניך טס לראשונה בחייו כשרק הוא יושב במטוס, ממריא, מבצע הקפה מלאה ונוחת, הכל לבד, מבלי שישב לצידו מדריך.

טיסות יחיד

טיסות יחיד, או טיסות סולו, זה שלב בו החניך משפר ומטמיע את יכולות ההמראה והנחיתה שלו, כאשר הוא לבדו במטוס. במשך 5 שעות טיסה, החניך מבצע הקפות במצבים שונים של תעבורה ומזג אויר ובכך מתמקצע בשלבים החשובים ביותר בכל טיסה. בהמשך, החניך עובר סדרה של טיסות בהן מתמקצעים ביסודות הטיס, כפי שהדבר נעשה בשלב הקודם, אלא שהפעם ברמה וביסודיות גבוהים יותר. כל שיעור בשלב הזה יתחיל בהדרכה זוגית, כאשר המדריך יושב במטוס, מדגים, מלמד ונותן דגשים. לאחר מכן המדריך יורד מהמטוס והחניך מבצע את התרגול לבדו.

טיסת מכשירים בסיסית

מטרת שלב זה היא להקנות לטייס הפרטי יכולות בסיסיות בהתמודדות עם תנאי מזג אויר שאינם מאפשרים לראות מה שקורה בחוץ, מה שנקרא "תנאי מכשירים" בניגוד ל"תנאי ראיה". שלב זה מסביר איך מטיסים מטוס מבלי לראות שום דבר בחוץ, רק על סמך המכשירים שבמטוס.

טיסות לילה

בשלב זה החניך טס לראשונה בלילה. בלילה הכל נראה אחרת. למרות שהאזורים החשוכים שחורים, הראות בלילה בדרך כלל טובה מאוד ובאמצעות האזורים המוארים ניתן לראות בבירור ולמרחוק. בשלב זה נלמד המראות ונחיתות בלילה, ניווט בסיסי בלילה וגם נלמד להסתדר במצבי חירום שמקבלים משמעות מוגברת בלילה, כגון תקלת חשמל במטוס.

טיסות ניווט

בשלב הזה אנו יוצאים לראשונה מאזור שדה הבית שלנו. בשמיים אין שלטים העוזרים בהתמצאות. מצד שני, הכל נראה הרבה יותר ברור ולמרחוק בשמיים. נלמד איך בדיוק מתכננים מסלול ומבצעים טיסה בה יודעים בכל רגע היכן אנו נמצאים ואיך ממשיכים, עד לנחיתה בשדה תעופה אחר, הרחוק מאות קילומטרים משדה היציאה. בשלב זה נחזור לטיסות יחיד ואז החניך יתנסה בפעם הראשונה בהטסת מטוס לבדו לשדה תעופה אחר. חניכים רבים חושבים שלמרות התחרות הקשה, זה החלק הכי כייפי בקורס.

חזרה למבחן סופי ומבחן סופי

כאן נסכם את כל מה שלמדנו, נתרענן בביצוע מקצועי של התרגילים הבסיסיים, ונוודא שאנחנו שולטים בטיפול במצבי חירום. בהמשך ניבחן על יכולותינו עם בוחן חיצוני מטעם רשות התעופה האזרחית, שהוא זה שיעניק לנו את רשיון הטיס הפרטי.

קורס טיס אזרחי בטרודוס אייר.
קורס טיס פרטי מתחיל בטיסת היכרות.
תפעול מקזז גובה במהלך טיסת היכרות טייס ליום אחד מודרכת.
קורס טיס אזרחי בטרודוס אייר. קורס טיס פרטי מתחיל בטיסת היכרות. תפעול מקזז גובה במהלך טיסת היכרות טייס ליום אחד מודרכת.

דף הבית > קורס טיס אזרחי > רשיון טיס פרטי