7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה 03-5117781

טרודוס אייר שירותי תעופה

חרדת טיסה

מהי חרדת טיסה?

חרדת טיסה או פחד טיסה היא תופעה נפוצה ממנה סובל אחוז ניכר מהאוכולוסיה המתבטאת בביטויי חרדה בהקשר של הימצאות בטיסה או אפילו רק בתכנון שכזה. התופעה בדרך כלל מושפעת מפוביה ספציפית הבאה לידי ביטוי בזמן טיסה כגון פחד גבהים או פחד ממקומות סגורים. בדרך כלל חרדת טיסה נובעת מאי ההבנה והקבלה של יכולת המטוס לשהות באויר באופן בטוח. כאשר לא מבינים כיצד זה יתכן, מתחילים לפתח חרדה.

מהם הסימטומים לחרדת טיסה?

חרדת טיסה מתבטאת פיזית, פסיכולוגית והתנהגותית. הביטויים הפיזיים כוללים דופק מואץ, זיעה קרה, קשיי נשימה, שרירים תפוסים, חולשה, רעד ועוד. מבחינה פסיכולוגית נוצרות מחשבות שליליות לגבי הטיסה ומה עלול לקרות במהלכה. אלו מתלוות בתחושת חוסר אונים ודיכאון. הביטוי ההתנהגותי הנפוץ ביותר הוא הימנעות מוחלטת מטיסות. יש הסובלים מפחד טיסה שטסים בכל זאת ולוקחים תרופות לפני הטיסה.

כיצד מטפלים בחרדת טיסה?

ישנן שיטות רבות ומגוונות לטיפול בחרדת טיסה. אנו מאמינים שככל שיודעים יותר מפחדים פחות. לכן שיטת הטיפול שלנו מסתמכת על הקניית ידע תאורטי ומעשי כיצד המטוס טס תוך שימת דגש על קשב למרכיבי החרדה הספציפים של המטופל ומענה להם. במהלך הטיפול המטופל נחשף באופן הדרגתי להכרות אינטימית עם המטוס, החל מהקניית ידע תאורטי, בהמשך טיסה במטוס קל ועד הטסת המטוס בעצמו בפיקוח, בהדרכת ובהשגחת מדריך טיסה מוסמך המתמחה בטיפול בחרדת טיסה. קצב הטיפול מותאם אישית למטופל כך שיעילותו תהיה מקסימלית ובו זמנית חוויה נעימה.

אופן הטיפול

הטיפול מותאם אישית לכל מטופל, מתקדם בקצב שלו, עד להשגת המטרה. מסגרת הטיפול כוללת ארבעה מפגשים הכוללים שיחה אישית, הכרות אינטימית עם מטוס קל והבנת היכולת שלו לטוס, טיסה בסימולטור טיסה מקצועי וטיסה מודרכת במטוס קל. יתכנו שינויים מהמסגרת לצורך ההתאמה האישית.

מחיר למסגרת הטיפול: 4800 ש"ח כולל מע"מ

דף הבית > חרדת טיסה